Sokáig emlegetik majd a Formula E-világbajnokság történetének első épített pályán rendezett versenyét, amit a mezőny még versenyben lévő tagjai is alig tudtak befejezni. Végül a Mercedes pilótái ünnepelhettek, és a pontversenyben is az élre álltak a balul sikerült vasárnapi futam után is.
Már a hétvége előtt lehetett arra számítani, hogy a Formula E mezőnyének gondot fog okozni a versenyek teljesítése az elnyújtott, tempós kanyarokat felvonultató valenciai pályán, de arra valószínűleg senki sem számított, ami a szombati futamon történt. Az eső miatt összesen ötször lépett pályára a biztonsági autó, ezért a versenyigazgató a szabályok szerint mérsékelte a felhasználható energiát. Olyannyira, hogy lényegében csak a dobogósok tudtak versenyben maradni.
Extrém körülmények között – galéria
A szombati futamot szinte végig a portugál Antonio Félix da Costa vezette, de a DS pilótája nem volt résen, az időhatár letelte előtt megkezdte az utolsó biztonsági autós fázist lezáró körét, ami azt jelentette, hogy összesen két kört kellett még teljesítenie a mezőnynek. A későbbi dobogós helyezettek kivételével azonban szinte senkinek nem maradt elegendő energiája, így a mezőny nagy része a bokszutcai sebességhatároló által megengedett tempóval ért célba, és még így is sok versenyzőt kizártak azért, mert a megengedettnél többet fogyasztott az autójuk.
A végén a Mercedes pilótája, Nyck de Vries ünnepelhetett, mert da Costa lelassulását kihasználva megnyerte a versenyt és átvette a vezetést a pontversenyben, a szombati 2. helyezett a 22. helyről kezdő Nico Muller lett, a dobogó legalsó fokára pedig Stoffel Vandoorne állhatott fel azután, hogy egy büntetés miatt elvették a pole pozícióját és csupán az utolsó rajtkockából indulhatott.
[embedded content]
Összesen kilenc versenyzőt értékeltek szombaton, a dobogósok utáni sorrend a következők szerint alakult: Nick Cassidy (Envision Virgin Racing), René Rast (Audi Sport ABT Schaeffler), Robin Frijns (Envision Virgin Racing), Lucas di Grassi (Audi Sport ABT Schaeffler), Jake Dennis (BMW i Andretti Motorsport) és Jean-Éric Vergne (DS TECHEETAH).
Vasárnap egy molinó okozott bosszúságot
Az eddigi fordulókhoz hasonlóan Valenciában is két futamot rendeztek, vasárnap már elmaradtak az energiamenedzsmenttel kapcsolatos kínos jelenetek, de az Audi versenyzője, René Rast mérgelődhetett, mert az autójára rátapadt egy molinó, amit előtte a porschés André Lotterer kapott fel. Lotterer idei első dobogós helyét szerezte, Rast viszont a pontgyűjtés ellenére elvesztette azt.
A pódium legalsó fokára a brit Alex Lynn állhatott fel, ő sokáig a győztes pozícióját is veszélyeztette, de Norman Nato meglökte őt, így a Mahindra a kavicságyba csúszott és visszaesett a mezőnyben. Az energiával viszont jól gazdálkodott, így a táv végén támadhatott, és megszerezte a dobogós helyét.
Jelenleg továbbra is a Mercedes áll az élen
Az első 10 helyezett közé befért Oliver Rowland (Nissan e.dams), Nato, René Rast (Audi Sport ABT Schaeffler), Jean-Éric Vergne (DS TECHEETAH), Oliver Turvey (NIO 333 FE Team), Edoardo Mortara (ROKiT Venturi Racing) és Lucas di Grassi (Audi Sport ABT Schaeffler) is.
Nem volt jó futama Vandoorne-nak és de Vriesnek sem, a Mercedes pilótái azonban így is őrzik az egyéni- és a csapatverseny legjobb pozícióit, a Jaguar viszont kissé visszaesett, Sam Bird hátránya már 14 pont a listavezető de Vries mögött.
[embedded content]
A mezőnyre most szintén egy megterhelő feladat, a Monaco ePrix vár az F1-es nagydíjhoz hasonló nyomvonalon. A hercegségben idén is csak egy futamot rendeznek, utána viszont Pueblában, New Yorkban, Londonban és Berlinben is két-két versenyen küzdhetnek meg egymással a pilóták, egészen augusztus végéig.